Prekės
Įrengimas
Įrengimas
Meniu

Kelo sauna

Kelo sauna

Kelo sauna

Kiekvienas mūsų kuriamas pirties projektas yra individualus ir unikalus – skirtas Jums ir Jūsų poilsiui. Mato saunos kuriami gaminiai išsiskiria estetika, funkcionalumu ir suteikia prabangos pojūtį.

Kelo sauna yra ypatinga tuo, kad gaminama iš senų (natūraliai pasenusių) medžių rastų. Tai kaimiško tipo bei stiliaus sauna, dažniausiai gaminama bei statoma kaip atskiras namukas. Net namas, nes Kelo saunos idėja – medinės senovinės trobos, skirtos poilsiui statinys.
Kelo saunoje būtina didelė, net iki 40 m² pirties salė, kurioje montuojama malkinė krosnis arba dujinis katilas. Saunoje turi būti dvi patalpos – tai priešpirtis, kuris skirtas nusirengimui bei poilsiui ir kaitinimosi patalpa. Atvėsti po kaitinimo procedūros šioje pirtyje, rekomenduojama ežere ar didesnėje vandens talpoje.
Kelo sauna – tai senovinės ir šiuolaikinės modernios saunos junginys. Maudydamasis ir mėgaudamasis saunos šiluma, žmogus jaučia dideles ir šiltas erdves aplinkui. Juk taip jauku kai aplinkui šilta, ir daug žmonių – su kuriais galima pabendrauti.

Kelo sauna

Pirtyje gultai išdėstyti dviem arba trim lygiais (galima ir daugiau) vieni aukščiau kiti žemiau. Kuo aukščiau tuo karščiau. Oro temperatūra pirtyje būna apie 55-85°C. Oro drėgnumas – 20-45 %. Tokia drėgmė yra pasiekiama ant krosniės akmenų užpilant arba pastoviai pilant vandenį.
Kelo saunoje naudojama vanta. Vantos būna įvairios: ąžuolinės, drebulinės, beržinės ir t. t. Geriausios vantos yra iš jauno berželio, augančio šalia vandens. Kelo saunoje žmogus guli, sėdi arba ką nors veikia: užpila ant akmenų vandens, kad atsirastų garo, vanojasi vanta, pailsi, išvėdina patalpą praverdamas langelį. 
Tokia sauna gerina ištvermingumą, judesių koordinaciją, taip pat puikiai ramina, gerina nuotaiką, atstato dvasinę pusiausvyrą.
Buvimo laikas šioje pirtyje labai priklauso nuo oro temperatūros, drėgmės, taip pat nuo individualios savijautos. Optimaliausias buvimo laikas – 15-20 min.

Kelo sauna:
– statybinė medžiaga: natūraliai pasenusių medžių rąstai, mediena,
– šilumos šaltinis: malkinė krosnis arba dujinis katilas,
– temperatūra: 55-80°C,
– patalpos klimatas: drėgnas (drėgnumas – 20-45 %).

Gydomasis kelo saunos poveikis:
– skatina šlakų pasišalinimą, valo odą,
– suaktyvina kraujo apytaką, skatina organizmo atsparumą, gerina ištvermingumą.

Rekomenduojama buvimo kelo saunoje trukmė:
optimaliausias buvimo laikas – 15-20 min.

Su mūsų įgyvendintais sprendimais galite susipažinti čia.


Jei turite klausimųsusisiekite.